A napelemes rendszer előnyei
- Az egyik és talán vállalkozói oldalról a legvonzóbb az, hogy csökkenti az egyre magasabbra szökő rezsiköltségeket, ezáltal stabilitást nyújtva cégének.
- Napelemmel könnyedén kiszámolhatja költségeit, monitorozhatja termelését, mivel nem függ az áramszolgáltatótól megtarthatja versenyelőnyét.
- Csökkentheti ökológiai lábnyomát, ezáltal fenntarthatóbbá téve vállalkozását.
- A céges napelem nagy mértékben hozzájárul a vállalat ESG-szempontoknak történő megfeleléséhez.
- Ruházzon be napelemes rendszerre, hogy innovatív döntésével üzleti előnyt kovácsoljon cégének.
Napelem, mint befektetés?
A beruházással járó pozitívumok mellett, joggal gondolhatunk így rá, ugyanis rövid időn belül visszahozza az árát akár 1-1,5 év alatt és emellett továbbra is nullázza a villanyszámlánkat, sőt jövedelmünket is növelheti.
Hogyan hozhat hasznot egy napelemes rendszer?
Általában egy egyszerű számítással kezdik, amikor a napelemes rendszer megtérülését szeretnék kikalkulálni. Először is szükségünk van a termelési adatokra, a beruházás költségeire és a villamos energia árára kWh-ra vetítve. Az egyszerűsített megtérülési idő kiszámítása:
Megtérülés [év] = Beruházási költség [Ft] / (Megtakarított energia [kWh/év] x Energia ár [Ft/kWh])
Nézzünk egy egyszerű példát:
Számoljunk 500 kWp méretű rendszerrel. A telepítési költségeket, anyagárakat, engedélyeztetést, felszerelést figyelembe véve a beruházás költsége nagyjából ezesetben 150 millió Ft körül mozog. Az infláció természetesen befolyásolhatja, valamint azt érdemes tudni, hogy a fajlagos költségek a rendszer méretével arányosan csökkennek.
- Ideális déli tájolás és 35°-os dőlésszög esetén az 500 kWp maximális teljesítményű napelemes rendszer közelítően évente 600-650 MWh villamos energiát termel.
- 100 Ft/kWh villamos energia ár esetében a megtérülési idő 2 év, 200 Ft/kWh esetében már 1 év alatt visszahozza az árát.
Az egyszerűsített megtérülési időt úgy tudjuk kiszámolni, ha az egységnyi teljesítményű napelemes rendszer beruházási költségét elosztjuk a rendszer által egy év alatt megtermelt villamos energia árával.
A napelemes rendszer felállításának alappillére a napelem kalkuláció
Hiszen mindnyájan tudni szeretnénk, milyen döntést hozunk. Egyáltalán nem mindegy, hogy egy befektetés milyen gyorsan térül meg – és természetesen az sem, hogy ezután hogyan folytatódik.
Azt mondhatjuk, hogy jelenleg igen kedvező feltételek mellett lehet céges napelemes rendszert telepíteni. Forduljon hozzánk, hogy biztosan egy jól kivitelezett jövedelmező rendszere legyen!
- Európában az energiaárak általánosan 3-szorosára, de valahol 6-szorosára is emelkedtek az éves nagykereskedelmi ár tekintetében a tavalyihoz képest.
- Érdemes elgondolkozni azon, hogy saját magunk lépés előnybe helyezzük a cégünket. Ugyanis a napelem rendszer megoldás lehet a hatalmas villamos energia ár drágulásra!
- Ne felejtsük el, hogy egy cég telephelyén lévő napelem rendszer, nem csak fenntartható energiaforrás, hanem lényegesen olcsóbb áramot is termel, mint a jelenlegi gáz alapú.
Az elektromos áram árának nagymértékű növekedése miatt akár 1 év alatti megtérülés is lehetséges a visszwatt védett napelemes rendszereknél is.
Visszwatt védett napelem rendszer
A visszwatt védelem egy olyan, az áramszolgáltató által jóváhagyott, berendezés, ami az inverterek szabályzásával megakadályozza a hálózatra történő kitáplálást. Így a rendszer kimeneti teljesítménye soha nem lehet több mint az ingatlan pillanatnyi fogyasztása.
Amennyiben a napelemes rendszer többet termelne a fogyasztásnál, akkor a védelem szabályozza a kiserőmű teljesítményét.
A védelemmel ellátott naperőművek csatlakozása lehetséges kis- és középfeszültségen is, 500 kW-ig építési engedély nélkül, 500 kW felett építési engedéllyel.
Az optimális rendszerméret meghatározásához, figyelembe kell venni a fogyasztási adatokat, meg kell becsülni a jövőbeli fogyasztásnövekedést, majd ezt szembe kell állítani a napelemes rendszer jellemző termelési adataival.
Mi a PV-SUN-nál személyre szabottan, a negyedórás fogyasztási adatok és az ügyfél gazdasági szempontjai alapján tervezzük meg a visszwatt védett rendszereket, figyelembevéve a napelemek tájolásából eredő eltérő termelési görbéket is.
Kérjen díjmentes konzultációt szakértőinktől. Biztos lehet benne, hogy több, mint tíz éves szakmai tapasztalattal a hátunk mögött Önnek is optimális megoldást találunk.
Energiamenedzsment
Az ipari fogyasztók körében a tudatos energiafelhasználás kiemelten fontos, azonban sok vállalkozás nincs tisztában az energia fogyasztási szokásaival, megoszlásával, így nem tudnak megfelelő gazdasági döntéseket hozni.
Jellemző példa, hogy az áramszolgáltatónál lekötött rendelkezésre álló teljesítményt sok cég nem használja ki, ami folyamatos többletköltséget eredményez.
Egy visszwatt védett rendszer tervezésénél és üzemeltetésénél elengedhetetlen a nagy energiaigényű egységek fogyasztásának ismerete, monitorozása, amire az energiamenedzsment nyújt megoldást.
A visszwatt védelemmel ellátott naperőműveknél a leszabályzás miatt keletkezik fel nem használt energia, főleg a nyári nappali időszakokban, ami szabadon hasznosítható vezérelt fogyasztók energia ellátására.
- Ingatlan vagy technológiai hűtés-fűtés
- Melegvíz előállítás
- Ipari jég készítés
- Akkumulátor tároló töltés
- Zöld hidrogén előállítás
- Elektromos autó töltés
Az energiamenedzsment megvalósításában segítségünkre lehet egy épületautomatizálási rendszer, amit megvalósíthatunk akár a Loxone vagy AABOARD eszközeivel is. A mért adatok felhasználásával optimalizálhatjuk az energiafogyasztást, időzíthetjük a különböző fogyasztókat, hogy a lehető leggazdaságosabban használjuk fel a megtermelt energiát.
Kötelező almérő telepítés
A szakreferens igénybevételére kötelezett vállalatok almérők üzemeltetési kötelezettségét az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény már 2018. január 1. óta előírja.
2021. január 1-től almérővel kötelező mérni:
- 100 kW-nál nagyobb villamos berendezéseket (évi 2000 üzemóra felett)
- 140 kW-nál nagyobb villamos teljesítményű hőtermelő és klímaberendezéseket
- 200 kW-nál nagyobb teljesítményfelvételű gépsorokat, üzemeket, épületeket
- 2020. január 24-től a TAO-kedvezménnyel érintett villamos berendezéseket
Hogyan lesz cégének napelemes rendszere?
Miért válasszon minket kivitelezőjének?
EU-s rendeletek
Klímaváltozás
A klímaváltozás hatására új szabályzási lépések alakultak ki, melyek a felelős gondolkodású vállalatirányítást írják elő a cégeknek.
EU Taxonómia rendelet
Az egyik ilyen az EU Taxonómia rendelet, amely a pénzügyi szektort és eszközöket szabályozza annak érdekében, hogy a globális klímaváltozás elleni küzdelem valamennyi szektorban alapvető része legyen a működésnek.
Cél
A cél az, hogy meghonosítsa a környezetileg fenntartható gazdasági tevékenységek finanszírozását, illetve leírja, mi tekinthető zöldnek. Tegyen egy lépést a fenntarthatóság felé céges napelemmel.
A PV-SUN garantáltan a legjobb napelem rendszert szállítja Önnek. Legyen szó napelem panelről, vagy napelem inverterről, hőszivattyús fűtésről egyaránt!
Küldje el ajánlatkérését, és felvesszünk Önnel a kapcsolatot!
A PV-Sun teljesítménye számokban
42000
napelem
78047
befedett tető
6106
megtakarítás
280863
évente
663
évente